План шестого школьного дня

План ідэалагічнай і выхаваўчай работы

ў 6-ы школьны дзень

на 2 паўгоддзе 2019/2020 навучальнага года

 

 

На працягу паўгоддзя

Наведванне сярэдніх спецыяльных і вышэйшых навучальных устаноў (па асобным графіку)

8-11 класы

Педагог-псіхолаг, педагог сацыяльны, класныя кіраўнікі

На працягу паўгоддзя,

1,3 суботы

Пасяджэнне актыву ГА БРСМ, БРПА

5-11 класы

Педагог -

арганізатар

На працягу паўгоддзя

Удзел у раённых, гарадскіх конкурсах (па асобным плане)

1-11 класы

Нам. дырэктара па ВР, педагог-арганізатар, педагог сацыяльны

На працягу паўгоддзя

Работа школьнай бібліятэкі (па графіку)

 

Бібліятэкар

На працягу паўгоддзя

Работа аб'яднанняў па інтарэсах, факультатываў, спартыўных секцый (па асобным графіку

1-11 класы

Педагогі дадатковай адукацыі, настаўнікі ФК, настаўнікі- прадметнікі

 

Дата

Мерапрыемствы

Класы

Час

Адказныя

04.01

Гульня “Умей сказаць “НЕ”!”

 

5-6

10.00-10.45

Педагог сацыяльны Абрамчук А.В.

Экалагічная прагулка “Птушкі зімой”

7

9.00 – 9.45

Власавец А.М.

Удзел у спартыўна-масавым мерапрыемстве “Снежны снайпер”

 

6-8

10.00-14.00

Кіраўнік фіз.выхавання Ягнешык А.С.

11.01

Гульня-экскурсія “Краіны Еўропы”

7

9.00 – 9.45

Власавец А.М.

Гутарка “Прафесіі маіх бацькоў”

7-9

10.00-10.45

Педагог сацыяльны Абрамчук А.В.

18.01

Літаратурная гульня “Счаслівы выпадак”

2-5

10.00-10.45

Сіцко С.М.

Гульня-падарожжа “Экскурсія па Лондану”

6-9

10.00-10.45

Ахмедава С.В.

Лекторый “Курэнне шкоднае для ўсіх”

9-11

10.00-10.45

Педагог сацыяльны Абрамчук А.В.

25.01

Квэст-гульня “Па слядах Перамогі”

2-5

10.00-10.45

Власавец С.А.

Інтэлектуальная гульня “Расліны Чырвонай кнігі”

6-9

09.15-10.00

Новік М.У.

Псіхалагічны занятак “Псіхалагічная культура ў паўсядзённым жыцці”

9-11

11.00-11.45

Педагог-псіхолаг Вайтовіч М.І.

01.02

Інтэлектуальная гульня “Гісторыя ў асобах”

6-11

10.00-10.45

Таўрэль І.Ф.

Віктарына “Здаровы лад жыцця”

2-5

10.00-10.45

Педагог-арганізатар Власавец С.А.

 

Вечар сустрэчы з выпускнікамі

5-11

18.00-20.00

Нам.дырэктара па ВР Власавец А.М.

08.02

 

Дзень здароўя

2-11

10.00-12.00

Кіраўнікі фіз.выхавання, кл.кіраўнікі

 

Гульня “Хачу ўсё ведаць”

2-5

10.00-10.45

Педагог сацыяльны Абрамчук А.В.

15.02

Віктарына “Усё пачынаецца з любові”

2-5

10.00-10.45

Коцік С.У.

Інтэлектуальная гульня “Знаўцы філалогіі”

6-9

9.00 – 9.45

Амяляшчык С.З.

Псіхалагічная гульня “Матылёк”

8-11

11.00-11.45

Педагог-псіхолаг Вайтовіч М.І.

22.02

Віктарына “Маленькія знаўцы”

 

2-5

10.00-10.45

Абрамчук А.В.

Інтэлектуальная віктарына “Свая гульня”

6-9

9.00 – 9.45

Власавец А.М.

Інтэлектуальная гульня “Курэнне або здароўе?”

8-11

09.15-10.00

Бібліятэкар

Новік М.У.

29.02

Гульня-віктарына “Усё аб усім”

2-5

10.00-10.45

Андрэйчык А.У.

Дыспут “1 сакавіка – Міжнародны дзень барацьбы з наркаманіяй”

6-11

10.00-10.45

Скурчык І.І.

Інтэрактыўная гульня “Мая Радзіма Беларусь”

5-11

10.00-10.45

Педагог-арганізатар Власавец С.А.

07.03

Падарожжа ў краіну птушак

 

2-5

10.00-10.45

Сіцко С.М.

Конкурс “Супер лэдзі”

 

6-9

10.00-10.45

Ахмедава С.В.

Ток шоу “Правы і абавязкі школьнікаў”

8-11

09.15-10.00

Бібліятэкар

Новік М.У.

14.03

Дзень здароўя

 

2-11

10.00-12.00

Кіраўнікі фіз.выхавання, кл.кіраўнікі

Экалагічны марафон “Мы сябры прыроды”

6-11

10.00-10.45

Таўрэль І.Ф.

21.03

Віктарына “Ляснымі сцежкамі”

 

2-5

10.00-10.45

Власавец С.А.

Урок бяспекі “Пагрозы сеткі: кібербулінг”

6-9

09.15-10.00

Новік М.У.

Гульня “Вучымся быць адказнымі”

9-11

10.00-10.45

Педагог сацыяльны Абрамчук А.В.

28.03

Псіхалагічная гульня з элементамі трэнінгу “Каб душа была здарова”

6-11

11.00-11.45

Педагог-псіхолаг Вайтовіч М.І.

Вусны часопіс “У некаторым царстве, у  экалагічнай дзяржаве”

2-5

09.15-10.00

Бібліятэкар

Новік М.У.

 

Гутарка “Правілы сяброўства”

2-5

10.00-10.45

Педагог-арганізатар Власавец С.А.

04.04

Гульня “У свеце прафесій”

 

2-5

10.00-10.45

Коцік С.У.

Ролевая гульня “Дазвольце запрасіць”

6-9

9.00 – 9.45

Амяляшчык С.З.

Дыскусія “Ахвяры нарказалежнасці”

8-11

10.00-10.45

Педагог сацыяльны Абрамчук А.В.

11.04

Дзень здароўя

 

2-11

10.00-12.00

Кіраўнікі фіз.выхавання, кл.кіраўнікі

Гульня – падарожжа “Мой характар”

4-6

11.00-11.45

Педагог-псіхолаг Вайтовіч М.І.

18.04

Падарожжа – віктарына “У свеце прыроды”

2-5

10.00-10.45

Абрамчук А.В.

Час зносін “Быць паспяховым і запатрабаваным у прафесіі”

6-9

9.00 – 9.45

Власавец А.М.

Гульня “Што? Дзе? Калі?”

 

5-11

10.00-10.45

Педагог-арганізатар Власавец С.А.

25.04

Гадзіна цікавых паведамленняў “Складаемыя здароўя”

6-11

09.15-10.00

Бібліятэкар

Новік М.У.

Брэйн-рынг “Прафесіі 21 стагоддзя”

2-6

10.00-10.45

Педагог сацыяльны Абрамчук А.В.

Псіхалагічныя практыкаванні “Настрой для рэлаксацыі”

7-11

11.00-11.45

Педагог-псіхолаг Вайтовіч М.І.

02.05

Гульня-віктарына “Мая будучая прафесія”

2-5

10.00-10.45

Сіцко С.М.

Гульня “Інтэлектуальны марафон”

6-9

10.00-10.45

Ахмедава С.В.

Інтэлектуальная гульня “Зорны час”

2-5

10.00-10.45

Педагог-арганізатар Власавец С.А.

16.05

Гульня “Што? Дзе? Калі?”

 

2-5

10.00-10.45

Андрэйчык А.У.

Віктарына “Падарожжа па краіне правазнаўства”

6-9

9.00 – 9.45

Амяляшчык С.З.

Экалагічны КВЗ “Усё пра птушак”

2-5

09.15-10.00

Бібліятэкар

Новік М.У.

23.05

Дыскусія “Шкодныя звычкі ”

 

8-11

10.00-10.45

Педагог сацыяльны Абрамчук А.В.

Псіхалагічны занятак “Аб пакрыўджаным Алегу і ласкавай Алене”

6-9

11.00-11.45

Педагог-псіхолаг Вайтовіч М.І.

Гульня “Адзін супраць усіх”. “Я люблю сваю Радзіму”

2-5

10.00-10.45

Педагог-арганізатар  Власавец С.А.

30.05

Святочная лінейка “Апошні званок”

1-11

10.00

Скурчык І.І., Власавец А.М.